Vše začalo zdravotními problémy

Můj příběh začal půlročním infekčním onemocněním zraku, které podle oční lékařky způsobovaly chlamydie. Od té doby jsem se už necítil jako dřív. Bylo mi neustále špatně a prožíval jsem nepříjemné stavy fyzicky i psychicky. Opakovaně jsem trpěl streptokokovými a stafylokokovými záněty v krku. Kvůli kloubnímu onemocnění mi operovali obě kolena. Na vyšetření u specialistů mi našli EB viry, znovu chlamydie, borrelia, neustále zvýšené jaterní testy, zvýšený bilirubin, cholesterol. Má tělesná teplota byla několik let 37,5° C. Lékaři mi diagnostikovali chronický únavový syndrom. Kvůli častým zánětům a bolestem mi odebrali krční mandle a při této banální operaci jsem téměř vykrvácel. Tahle událost prohloubila ještě více mé psychické problémy. Následovala operace slepého střeva. A přišly další potíže. Vysoký krevní tlak a následné kolapsové stavy, po kterých jsem končil občas na kapačkách. Minimálně jednou za měsíc až dva jsem měl virózy. Následkem kloubního onemocnění proběhly znovu operace kolen. Vše pokračovalo zánětem jícnu, dlouhodobě jsem měl krev v moči i ve stolici. Jak bylo mé tělo stále slabší, slábl jsem i po psychické stránce. Následovaly srdeční arytmie, dýchací potíže, záškuby v lýtkách, křeče. Vše doprovázely neustálé slabosti, ztráty energie a další doprovodné jevy.

Zpočátku jsem hledal pomoc pouze u klasické medicíny. Absolvoval jsem desítky vyšetření po celé zemi u nejuznávanějších odborníků, užíval spoustu léků. Po čtyřech letech jsem měl zdravotní kartu tlustou asi deset centimetrů a cítil se mnohem hůř než na začátku. Jak se stupňovaly psychické problémy, začal jsem vyhledávat i lékaře praktikující alternativní medicínu. Navštívil jsem spoustu léčitelů, terapeutů a ezoteriků. Téměř každé z metod jsem věnoval dostatečné úsilí a čas, o každou jsem se podrobně zajímal.


Co všechno jsem vyzkoušel

  • Kineziologie, EFT, regrese, meditace, afirmace, různé východní a západní metody k odstranění stresu, očisty těla, zdravý životní styl, zdravá strava, extrémní výživové směry
  • Výklad karet, etikoterapie, minulé životy
  • Čínská medicína, akupunktura
  • Homeopatie, autopatie, metoda The Work, Léčebný kód
  • Přístroj Salvie, antiparazitika, přípravek MMS, kapky Joalis, sibiřské byliny, informatika
  • Sensitiv Imago 530, FSCAN 3, Plazmový generátor, přístroj Kardivar (HRV)
  • Taoistická cvičení, jogínské prvky, autogenní trénink, dechová cvičení, autostimulace energetických drah
  • Psychodiagnostika a individuální psychoterapie, klinická psychologie, psychiatrie
  • Dlouhodobě jsem užíval produkty firmy LR, Rtarlife, Green Ways, Coral Club, Amway (Nutrilite) a mnohé další. Některé metody, terapie nebo léčby občas můj stav dokázaly na určitou dobu zlepšit, ale dlouhodobě se jimi nic nevyřešilo. Do určité míry se na nastartování mého ozdravného procesu podílela metoda Léčebný kód. Nicméně i poté, co jsem myslel, že jsem z toho venku a o svém životě a uzdravení jsem vyprávěl na semináři Dr. Alexe Loyda, se po určité době deprese vrátily zpět.

Zdravotní potíže?Nic proti těm psychickým...

Výše zmíněné zdravotní problémy nebyly nic proti tomu, co jsem prožíval psychicky. Bylo mi tak špatně, že jsem nemohl jíst ani spát. Končíval jsem v nemocnici na infúzích, což se několikrát opakovalo. Přicházely stavy, které nejdou přesně popsat. Obrovský strach, panika, deprese…

První měsíce jsem nedokázal vyjít z pokoje, natož z domu. Bál jsem se kohokoli vidět, s kýmkoli mluvit, a to včetně naší maličké dcery Natálky. Žena mi vždy přinesla jídlo, zaklepala a nechala jej ležet za dveřmi. Na záchod jsem šel jen tehdy, když jsem byl sám doma. Fyzicky a především psychicky jsem byl tak slabý, že jsem dokázal jen ležet.

Postupně, po několika měsících, když jsem věděl, že jsem sám doma a cítil se malinko silnější, jsem začal pátrat po tom, co se mi vlastně přihodilo. Věděl jsem, že samo to neskončí. Že s tím musím něco udělat já. A tak jsem začal praktikovat ty nejúspěšnější alternativní metody a pracovat na sobě, jak to jen šlo.

Časem jsem vždy pár minut denně trávil s rodinou a někdy šel sám i na krátkou procházku. Cítil jsem ale dál beznaděj a prázdnotu. V tu dobu pro mě nebylo na světě nic zbytečnějšího než právě já. Byl jsem jen přítěží, někým, kdo si nezaslouží žít. Jednoho odpoledne jsem byl v koncích, ležel na zemi a se slzami v očích se modlil, ať raději zemřu, než takto dál žít. Už jsem neměl z čeho brát.

Druhý den jsem se sice probudil ve stejném stavu, ale s pocitem, že musím bojovat. Můj stav se ale nadále nelepšil, a tak jsem se po dalším tři čtvrtě roce nechal odvézt na psychiatrii. Každý den jsem řešil jedinou věc. Jak se nezabít. Zní to hrozně, ale tak to bylo. Věděl jsem, že musím bojovat, ale psychická bolest se už nedala dál snášet.

Po příjezdu na psychiatrii mi vysvětlili, jak bude léčba probíhat, jakou budu mít péči a podobně. Po vyslechnutí jsem poděkoval a jel zpět domů. Tohle jsem prostě nechtěl. Říkal jsem si, pokud mám umřít, tak doma. Navíc jsem věděl, že by mi nijak nepomohli, což mi v podstatě sami potvrdili.


Řešení?

Ty nejtěžší stavy mě provázely více než dva roky. Dodnes nechápu, jak to mohl můj organismus vydržet. Vím moc dobře, co jsou těžké deprese, rozsáhlé zdravotní problémy, pocit zbytečnosti ve společnosti a další pocity pramenící z naprosté beznaděje a ztráty zdraví. Věcí, které mi nakonec pomohly začít znovu žít, bylo několik. Našel jsem pomoc tím, že jsem neustále hledal, vzdělával se, ale především jsem na sobě každý den několik hodin pracoval.

Léčebny jsou plné nešťastných osob, které toho v životě už hodně vyzkoušeli. Stejně tak mnoho lidí potkal podobný osud a zdravotní problémy, jakými jsem trpěl já. Nejsem v tomto ohledu někým výjimečným. Myslím si ale, že nikdo z nás by své zdraví neměl odevzdávat bez boje. Žádné léky ani povídání o problému neodstraní příčinu našich psychických potíží a je na každém z nás, zda se s těmito problémy pouze naučí žít nebo se svobodně rozhodne je jednou provždy vyřešit.


Dotáhněte svůj příběh do úspěšného konce

Zvládnu to sámPotřebuji vést