Mobilní telefony, Wi-Fi sítě, domácí elektrospotřebiče. Každý z nás je v dnešní moderní době obklopen elektromagnetickým zářením. Má elektrosmog negativní vliv na lidský organismus? Přečtěte si příběh mé klientky, která začala mít z elektrosmogu zdravotní a psychické problémy.

Přibližně před rokem a půl mě navštívila maminka několikaměsíční holčičky. Celý život neměla žádné zdravotní ani psychické problémy. Vše se začalo měnit několik týdnů po porodu. Objevily se stavy, které si nedokázala ničím vysvětlit. Začala být celkově oslabená a bylo jí špatně od žaludku. Postupně, během několika týdnů se problémy stupňovaly, začala mít palpitace (bušení srdce), načež přicházely pocity strachu a celkové zhoršení psychického stavu.

Následně proběhlo několik vyšetření u lékařů, ale na nic, co by tyto problémy jakkoli vysvětlovalo, se nepřišlo. Dostala léky na zklidnění, ty se ale rozhodla neužívat.

Vyhledala mě v době, kdy zhoršení jejího stavu trvalo asi čtyři měsíce. Povídali jsme si o všem, co se v jejím životě po narození dcery změnilo. Jen tak okrajově se zmínila, že každou noc používají monitor dechu a že dětská postýlka je umístěna vedla její postele.

Elektrosmog

Pamatuji se, že v tomto období jsem se hodně zajímal o elektrosmog a jaký dopad má na lidský organismus. K této oblasti mě přivedla jedna z mých klientek, paní Erika Bábková z Prostějova a pan Kamil Pokorný z Brna. Oba jsou uznávanými odborníky v této oblasti.

Ihned jsem si vzpomněl, že jak monitor dechu, tak domácí chůvičku ani jeden z nich nedoporučuje kvůli vyzařování elektrosmogu.

S paní jsme se tedy domluvili, že na nějakou dobu monitor dechu nebude používat. Zní to sice jako pohádka, ale za nějaké tři týdny mi volala, že se cítí mnohem lépe a hlavně, že problémy s bušením srdce zcela zmizely. Potom, po nějaké době se ozvala ještě jednou s tím, že je zcela v pořádku.

Na téma elektrosmog je na internetu spousta názorů. Já osobně se necítím jako někdo, kdo by této oblasti rozuměl. Můj názor je, ale po této a několika dalších zkušenostech takový, že v určitých případech svou negativní roli na zhoršeném zdravotním i psychickém stavu, určitě hrát může.