Reference

Petra Pořízková

Pane Kroupo, chtěla bych Vám poděkovat za záchranu života. Vaše audio nahrávky mi pomohly z toho nejhoršího, pouštím si je denně a pracuji na sobě. Jsem Vám nesmírně vděčná, za Váš empatický přístup, pochopení a také za to, jak jste zmínil, že můžu kdykoliv zavolat, než se objednám. Jdu krok za krokem a vím, že to dokážu.
Děkuji pěkně za Váš čas a vedení. Děkuji za Vaši pomoc, kterou nabízíte lidem s těmito hroznými stavy.

Petr Staněk

Více než deset let jsem míval od podzimu do konce jara, někdy i déle deprese. Tento rok u mě poprvé nenastaly. Stále na sobě pracuji tak, jak jste mě naučil. Děkuji.

Dana Neugebauerová

Milý Ivo,
dnes jsem měla možnost se seznámit s Tvým audiem „Tajemství skutečného štěstí“ a za sebe říkám – naprosto úžasný! Tohle může stvořit jen ten, kdo sám depresí prošel a tak sám nejlépe ví, co je to za trápení (teoretickou část jsem samozřejmě celou probrečela, protože co věta, to pravda). Přesně vystihuje to, co nemocný člověk potřebuje ke svému uzdravení. Najít sám sebe a začít se milovat takoví, jací jsme. V praktické části k nám promlouvá Tvůj nádherně empatický hlas, kde nás přímo a nenásilně vedeš, jak toho všeho dosáhnout. Tohle cvičení budu dělat nesmírně ráda, protože mi zkrátka sedí. Moc Ti za tohle cvičení děkuju, protože to je fakt „pecka.“ Jo a ještě něco. Ty se jako terapeut cítit nemusíš, ale ty terapeut jsi a hodně dobrý!

Pavlína Zábranská

Ahoj Ivo,
právě jsem dokončila cvičení Přepisuji svůj život. Šlo to lépe, než jsem čekala. Sice spousta práce, ale vše plné upřímnosti a takové jakoby vnitřní čistoty. Musela jsem být velmi neoblomná, ale nakonec jsem od mámy dostala upřímnou omluvu plnou pláče a lítosti. Objaly jsme se a co je hlavní, že jsem jí opravdově odpustila. Ty pocity se nedají popsat. Překrásné. Nic podobného jsem nikdy necítila. Ještě teď se trochu klepu a jsem vyčerpaná.

Děkuji a přeji hezký zbytek večera.

Monika T.

Ivo, moc děkuji za zaslané cvičení a včerejší sezení. Ještě teď to vše zpracovávám, byl to pro mne neskutečně silný zážitek a cítím, že se mi navrací zpátky síla, kterou jsem ztratila.

Za to ti moc děkuji! Po všech těch pokusech o vyléčení mých psychických potíží nemůžu pochopit, že se to konečně někam pohnulo. Strašně se těším na další pokračování.

Miroslav K.

Ivo, chci Ti alespoň tímto způsobem poděkovat. Nechci se moc rozepisovat, spoustu jsme si již řekli během společných sezení a víš, co pro mě Tvá pomoc znamená. Naučil jsi mě, jak znovu žít a to mluví za vše.

Jiří Mašek

Měl jsem rozsáhlé zdravotní problémy a kolapsové stavy, se kterými si ani lékaři nevěděli rady. Postupem času se přidal i zhoršený psychický stav. Dva roky jsem objížděl celou republiku včetně Slovenska a hledal pomoc i v oblasti alternativní medicíny a psychosomatiky. Dostal jsem doporučení na p. Kroupu a po určité době jsme našli to pravé, co zafungovalo. Ivo Kroupa je velice ochotný, jeho přístup byl po celou dobu nesmírně lidský a v podstatě se z nás stali kamarádi. Dnes se cítím výborně a žiji plnohodnotný život. Za vše mu patří velký dík.

Jan F.

Chci říct všem, kteří se trápí. Ať jste vyzkoušeli cokoli, nevzdávejte to. Já na tom byl stejně. Léta těžkých depresí, léků, terapií. Vyzkoušel jsem za tu dobu vše, co mi přišlo pod ruce. Ale teprve pan Kroupa tomu všemu dal určitý systém a já brzy pochopil, že pokud jej poslechnu, mám i já šanci. A víte co? Žiju, i když jsem už nechtěl. A jsem šťastný, že žiju, protože teprve nyní začínám poznávat, o čem život vůbec je.

Začal jsem konečně dělat práci, která mi přináší radost a postupně se začíná dařit i po finanční stránce. Pan Kroupa mi nejprve vysvětlil, jak vůbec zjistit, co by pro mě mohlo být tím pravým a poté, jak si určit ty správné cíle, které mě nebudou stresovat.

Simona T.

Pana Kroupu jsem navštívila pouze jednou. Několik týdnů po narození dcery jsem začala být celkově oslabená a bylo mi špatně od žaludku. Postupně, během několika týdnů se problémy stupňovaly, začala jsem mít bušení srdce, načež přicházely pocity strachu a celkové zhoršení psychického stavu. Následně proběhlo několik vyšetření u lékařů, ale na nic, co by tyto problémy jakkoli vysvětlovalo, se nepřišlo. Dostala jsem léky na zklidnění, ty jsem se ale rozhodla neužívat.

S panem Kroupou jsme si povídali o všem, co se v mém životě po narození dcery změnilo. Jen tak okrajově jsem se zmínila, že každou noc používáme monitor dechu a že dětská postýlka je umístěna vedle mé postele. Pan Kroupa mi doporučil, abych jej přestala používat, kvůli silnému vyzařování elektrosmogu. Zní to sice jako pohádka, ale za nějaké tři týdny jsem se cítila mnohem lépe a problémy s bušením srdce zcela zmizely. Postupně se upravila i psychika. Děkuji.

Ing. Ondřej Milar

S Ivošem se znám spoustu let a jsme velice dobří kamarádi. Pomohl mi vyřešit určité zdravotní problémy, které se táhly řadu let a poté se z nás stali spolupracovníci v jeho poradně. Měl jsem tedy dlouhou dobu možnost, pozorovat jej při práci s klienty. Do dnešního dne jsem nepotkal nikoho, kdo by měl takový smysl pro zodpovědnost vůči ostatním. Dělá pouze věci, o kterých stoprocentně ví, že fungují a to s maximálním nasazením. Nesnáší chyby, jeho smysl pro každý detail je něco neskutečného. Vše musí fungovat naprosto profesionálně, aby se každý z jeho klientů cítil příjemně.

Je to člověk, který má rád ostatní a vždy je na něj stoprocentní spolehnutí.

Magda Doleželová

Měla jsem stavy deprese, velké únavy, vystresovanosti, která přerůstala v paniku, poruchy spánku. Byla jsem plná vzteku, všechno a všichni mi vadili. Nebyla jsem provozu schopná, natož abych se postarala o rodinu. Ačkoli se nakonec ukázalo (navzdory zlehčeným závěrům mé paní doktorky, která mým problémům nevěřila), že lví podíl na mých potížích měla neuroborelióza, návštěva u Iva a jeho cvičení mi velmi pomohly toto těžké období přežít.
Hned po prvním sezení jsem cítila velkou úlevu (dost emocí se uvolnilo), uklidnění, na čas jsem mnohem lépe zvládala stresové situace. Hlavním přínosem terapie bylo smíření a odpuštění blízkému členu rodiny, což se okamžitě promítlo do kvality rodinných vztahů vůbec. (Navíc mi Ivo dal výborný tip na řešení mé nemoci, čímž nastal zásadní zvrat v řešení mých potíží.)
Konečně někdo kdo mi rozumí a jde po prapříčinách, nikoli po příznacích! Rozhodně mohu jen doporučit!
Ivo, moc děkuji!

Jaroslava Pechová

Narazila sem na Vaše stránky a hned si stáhla všechna cvičení. Mám problémy s emocemi. Nedá mi to a musím Vám napsat, že krásnější cvičení než Být znovu sama sebou jsem ještě neobjevila. S ním budu denně usínat. Fakt BOMBA.

Prošla jsem mnohými terapiemi a snad i vším, co jste psal, že jste sám absolvoval. Všude nabízejí zázraky – až dnes vím, že vše je o práci na sobě. Jsem teď ve stavu, že mám úzkost i někam vyrazit. Našla jsem Vás úplně náhodou – znovu jsem hledala nějakou pomoc a byly mi doporučeny doplňky stravy od jedné firmy (cena za měsíc ca 10 tisíc). Přijde mi to vše jako řetězový byznys, který nezabírá. Proto jsem hledala dál a našla Vás. Nepomáhají mi ani prášky na zklidnění, ani antidepresiva. Jsem ve stavu, kdy mám pocit, že obtěžuji svým stavem všechny včetně Vás. Ale prostě cítím, že mě to na vaše stránky mělo dovést. Polykání prášků a doplňků stravy a zázračných metod už mám plné zuby. Hledala jsem pomoc z venku, ale určitě musí směřovat také z vnitra.

Moc děkuji za váš email – jen jste mi potvrdil, co už delší dobu cítím. Jste strašně hodný. Až mi vyhrkly slzy do očí díky tomu, jak jste zareagoval. Nedokážu vyjádřit, jakou naději jste mi po těch letech dal.

Václav Hronek

Ahoj Ivo, podávám zprávu, že se cítím mnohem lépe, jen abys věděl, proč zatím nevolám na další termín. Možná se ještě spojíme, nicméně do té doby budu zatím pracovat, jak jsi mě naučil. Samostatně dle rad a návodu.

Dagmar Neugebauerová

Před nějakým časem jsem se dostala do velké psychické nepohody. Vyzkoušela jsem nespočet možností, jak se tohoto nepříjemného stavu zbavit. Čínská medicína, akupunktura, taiči, homeopatie, psychiatr, antidepresiva, neurol, psycholog, meditace, ale bohužel všechny pokusy byly marné a čím víc jsem se z toho chtěla vymanit, tak tím víc jsem do toho upadala.

Teprve až Tvůj web mi otevřel oči. Zatímco všichni tvrdí, že se ty negativní pocity musí potlačit/pobyt venku, fyzická práce atd., Ty na to jdeš úplně opačnou cestou…

Ivo, za dobu, co jsem Tě poznala a prošla Tvou terapií, za sebe můžu říct, že jsi opravdový profík. Máš v sobě všechno, co terapeut potřebuje – empatii, neskutečnou trpělivost a sezení vždy vedeš s velkým nasazením. Je úplně jasné, že ty ses zkrátka pro tu roli terapeuta narodil, ale nedůležitější je, že to pomáhá. Spolu jsme udělali velký kus práce, za což Ti patří obrovský dík. Dostala jsem od Tebe spousty dobrých rad a já se jimi hodlám řídit, protože bez Tvé pomoci bych nebyla tam, kde dnes jsem.

Ivona Topičová

Ivo, přečetla jsem si Tvůj článek, který připravuješ pro vznik nového CD „Tajemství skutečného štěstí“ hned, jak jsi mi ho zaslal a pak ještě 2x.

Zaujalo  mě, že tolik životních a lidských poznatků je shrnuto do necelých 5 stran textu. Už na konci druhé strany mám vždy slzy v očích, protože si uvědomuji, kolik let jsem byla já sama ovlivněna všemi možnými léčebnými směry, metodami, knihami atd. atd.

A kolik let člověk žil v přesvědčení, která nedávala smysl.

Myslím, že je opravdu důležité to takto uceleně slyšet, že zkrátka člověk není divný, špatný, horší než jiní, že se člověk nemá stydět za své nepříjemné myšlenky a pocity, že to je v podstatě součást života, že to není žádné selhání či ostuda.

Petr H.

Prožil jsem velice složité dětství. Na základní škole jsem byl šikanován, navíc rodiče měli na mě vysoké nároky a musel jsem se hodně snažit, abych je neustále naplňoval. Vůbec jsem si neuměl užívat života, natož se z něho radovat. Stále jsem měl pocit, že bych měl být lepší než jsem. Už někdy kolem dvacátého roku začaly přicházet psychické problémy, které následně trvaly přibližně deset let. Vystřídal jsem za tu dobu tři odborníky na psychologii a asi dva roky bral antidepresiva. Dále jsem vyhledal a vyzkoušel několik východních i západních technik, které měly mé problémy vyřešit. Některé tyto záležitosti mi na určitou dobu dodali energii a já se cítil lépe, ale potom se zase vše vrátilo do starých kolejí.

Činnost pana Kroupy jsem objevil na internetu v době, kdy se věnoval z větší části alternativní medicíně. Přesto mě zaujalo, čím vším sám prošel a jak se staví k příčinám a řešení těchto potíží. Viděl jsem v jeho příběhu určitou podobnost s mým životem. To hlavní, proč jsem ho kontaktoval bylo ale to, že on se z toho všeho dokázal dostat. Naše komunikace probíhala především po telefonu a přes skype, poté jsme se dvakrát ještě setkali osobně u něj v poradně v Mostkovicích. Od začátku jsem doslova hltal vše, co mi bylo řečeno. Vše se týkalo pouze mého života a dávalo neskutečný smysl. Řešili jsme všechny souvislosti, každý detail. Začal jsem chápat, proč všechny předchozí pokusy léčby nemohly být úspěšné. Ani na chvilku jsem neváhal a prováděl vše, co mi bylo doporučeno, navíc mě to bavilo. První dva měsíce se nic neměnilo, ale vůbec mě to neznepokojovalo, prostě jsem cítil, že po všech těch letech a marných pokusech, konečně dělám to pravé.

Těžko se popisuje, co potom začalo přicházet. Začínal jsem cítit, že se něco mění. Často jsem plakal jako malé dítě, protože jsem si začal uvědomovat, že začínám žít a cítit pocity, které byly předtím potlačené, jelikož jsem žil v podstatě jen ve strachu. Také moje myšlení bylo po celou dobu, kdy jsem se motal v depresích, jakoby zakrnělé. I to se ale postupně znovu jakoby aktivovalo. Po dalším půl roce jsem s pomocí pana Kroupy nalezl i nový pracovní směr. Dělám na volné noze práci, na kterou se každý den těším, přestože první dva tři měsíce nebyly zrovna jednoduché. Co je pro mě ale nejdůležitější je to, že prostě žiju. Že cítím pocity, vědomě vše prožívám a taky si vše naplno užívám. Neřeším co bude, žiju teď a tady a jsem opravdu šťastný.

Veronika S.

Byla doba, kdy jsem v sobě měla tolik vzteku, že jsem nechápala, kde se ve mně bere. Všichni mne rozčilovali a já byla na své okolí dost nepříjemná. Nepotkat pana Kroupu, nikdy by mě nenapadlo hledat v sobě, že vše vychází pouze ze mě a mé nespokojenosti se sebou samotnou. Začala jsem pracovat pouze na sobě a výsledky se brzy dostavily.

Jana K.

Před asi dvěma lety se začalo mé chování měnit a začala jsem dělat věci, které mě zpočátku hodně vyděsily. Všemu předcházelo dlouhé období pod neustálým stresem. Zničehonic jsem začala mít potřebu si často umývat ruce, kvůli pocitu nějaké kontaminace či něčeho podobného, co složitě vysvětluje. Dále jsem například jela v autě kolem stojícího vozidla či cyklisty a po chvíli jsem se musela na toto místo vrátit zpět. Měla jsem pocit, že jsem tomuto člověku nějakým způsobem ublížila a tak jsem musela zkontrolovat, zda se to skutečně nestalo.

Těch zvláštností bylo ale mnohem více. Zpočátku jsem vše dokázala před okolím skrývat, ale po nějaké době to dál nešlo. Musela jsem vyhledat odbornou pomoc a byla mi diagnostikována Obsedantně kompulsivní porucha. Docházela jsem na kognitivně behaviorální psychoterapii a musela brát antidepresiva. Moje problémy tato léčba sice úplně nevyřešila, ale stav se alespoň částečně stabilizoval. Určitým způsobem jsem vše pochopila a naučila zvládat. Asi po roce jsem léčbu ukončila a léky, pod dozorem, začala postupně vysazovat, protože jsem cítila, že tohle není cesta, kterou chci jít.

Potom jsem našla na internetu pana Kroupu. Bylo to v době, kdy se ještě plně nevěnoval pouze psychickým problémům a neměl tak propracovaný systém jako nyní. Přesto si u mě svými znalostmi a jednáním brzy získal důvěru a začala jsem ho navštěvovat. Terapie probíhala osobně i na dálku, což mi velice vyhovovalo. Důkladně jsem praktikovala vše, co mi pan Kroupa doporučil a asi za tři měsíce se intenzita mých potíží mnohonásobně snížila. Dnes na sobě dokáži pracovat sama a vím, co potřebuji. Po osmi měsících od začátku terapie mám pocit, že je téměř vše v pořádku. Vím, že mě čeká ještě spousta práce, ale také vím, že jsem na správné cestě. Žiji plnohodnotný život, dokážu se z něj radovat a jsem za vše, co prožívám, velice vděčná. Děkuji.

Jiří J.

Do dnešního dne jsem nepotkal nikoho, kdo by se s takovým zaujetím zajímal o každý detail mého života. Od února se mi výrazně zhoršila psychika, přičemž jsem netušil, co za tím stojí. Pan Kroupa mi během úvodního sezení vysvětlil, co vše se na tomto mém zhoršení podílí, a začali jsme pracovat na nápravě.

Od začátku naší společné práce jsou to dva měsíce a já se cítím mnohem lépe. Naučil jsem se, jak mám sám léčit vše, co způsobilo mé psychické problémy. Vlastně si jen pustím do sluchátek cvičení, které mám od pana Kroupy k dispozici a provádím je. Během dvou měsíců jsem se naučil věci, které mění mé vnímání a přístup k životu. Jsem mnohem klidnější a cítím se dobře.

MUDr. Radomír Holibka Ph.D.

Ivoše znám patnáct let. Několikrát jsem mu operoval obě kolena a následně mi pomáhal s několika projekty mimo oblast zdravotnictví. Jeho jednání bylo vždy velice férové, vždy bylo splněno vše, co slíbil. Tento člověk má moji naprostou důvěru a spolupráci s ním můžu každému jen doporučit.

Možnost Nezávazné Konzultace

ZDE si prosím přečtěte o možnostech terapie. Pokud si nebudete jisti, kterou zvolit, vyplňte formulář níže. Pokud se chcete rovnou objednat, volejte na číslo +420 605 864 140.